Szkolne Dyktando "Mistrz Ortografii"

21 lutego 2014 r. był obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej placówce zorganizowano konkurs ortograficzny - Szkolne Dyktando „Mistrz Ortografii”. Jego celem było propagowanie poprawności ortograficznej języka polskiego, upowszechnianie nawyków zdrowej rywalizacji oraz popularyzacja idei konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów.

W konkursie wzięło udział 76 osób z klas II- VI. Jako pierwsi do potyczek ortograficznych przystąpili uczniowie klas IV- VI, później ich młodsi koledzy z klas II i III. Obie grupy wiekowe pisały tekst autorstwa nauczycielki języka polskiego, pani Katarzyny Skurkiewicz, dostosowany do poziomu edukacyjnego dzieci.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie, wyłonieni spośród dzieci jednego poziomu klas, którzy popełnili najmniejszą liczbę błędów.

Tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii” uzyskali:

Spośród uczniów klas II
Michał Koszur (II a) /ex aequo/
Marta Kuc (II a)

Spośród uczniów klas III
Patrycja Kajzler (III c)

Spośród uczniów klas IV
Klaudia Zybura (IV b)

Spośród uczniów klas V
Oliwia Ciesielska (V b)

Spośród uczniów klas VI
Kamil Bujacz (VI b)

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom, ocenę celującą z języka polskiego oraz drobne upominki.



Dyktando konkursowe dla uczniów klas IV- VI

Ogród ciotki Honoraty
Ogród ciotki Honoraty jest niezwykłym miejscem. Znajduje się za jej olbrzymim domem na końcu ulicy Chabrowej. Pełno w nim wielobarwnych, egzotycznych roślin, które przywiozła ze swych dalekich podróży. Przypomina bajkową krainę pełną kwiatów i warzyw, w którym królują pąsowe róże, puszyste chryzantemy, strzeliste lilie oraz dorodne dynie i rumiane pomidory. Dywany kwiatów przecinają kręte, kamienne chodniki, które prowadzą ku rozłożystych drzew owocowych. W ich gałęziach kryje się stara, dziecinna huśtawka oraz żelazna ławka pokryta zielonym mchem. Na prawo od głównej ścieżki rozciągają się rzędy równo posadzonych marchwi, rzodkiewek i buraków, wśród których nie dostrzeże się żadnego chwastu ani pasożyta.
Teren ogrodu otacza wysoki, gęsty żywopłot. Dzięki niemu nie dociera tu hałas przejeżdżających samochodów oraz wzrok ciekawskich przechodniów. Każdy, kto marzyłby o chwili odpoczynku wśród zapachu bzu i brzęczenia pszczół, z pewnością znalazłby tu ukojenie i spokój.

Dyktando konkursowe dla uczniów klas I- III

Ogród ciotki Haliny
Ogród ciotki Haliny jest niezwykłym miejscem. Znajduje się za jej domem na końcu ulicy Grzybowej. Pełno w nim roślin, które przywiozła ze swych dalekich podróży. Przypomina bajkową krainę pełną kwiatów i warzyw. Królują w nim czerwone róże, białe jak śnieg lilie oraz dorodne dynie i rumiane pomidory. Kręte chodniki prowadzą do pięknych drzew owocowych. W ich gałęziach kryje się stara huśtawka oraz żelazna ławka. Na prawo od głównej ścieżki rosną równo posadzone marchewki, buraki i ogórki. Ogród otacza gęsty żywopłot. Każdy, kto tu przychodzi, czuje spokój i ukojenie.