Bal karnawałowy w klasach II

„W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!”

Karnawał to szalona, pełna kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Okres ten jest niezwykle lubiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, ponieważ dostarcza wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Tak było też w naszej szkole.

W tym roku szkolnym bal karnawałowy odbył się w nieco mniejszym wydaniu niż zazwyczaj i przybrał on formę zabawy klasowej. Niemniej jednak wszyscy z niecierpliwością czekali na to wydarzenie.

Uczniowie już od samego rana byli bardzo podekscytowani. Wspólnie z wychowawczyniami ochoczo zabrali się za dekorowanie klas – dmuchali balony, wieszali napisy i serpentyny. Na stołach pojawiły się różnorodne przekąski naszykowane zarówno przez uczniów, jak i przez wychowawczynie. Dzieci nie zapomniały również o przygotowaniu karnawałowych strojów. Tego dnia można było spotkać: wróżki, kotki, Indian, piratów, superbohaterów i wiele innych barwnych postaci, których nie sposób zliczyć.

Kolorowe dekoracje w salach i skoczna muzyka wprowadziły dzieci w radosny nastrój oraz zachęcały do wspólnej zabawy. Nie brakowało wesołych tańców, pląsów i zabaw z balonami. Bal stanowił doskonałą okazję do integracji grupy, rozwinięcia umiejętności interpersonalnych oraz przyczynił się do wzmocnienia więzi między uczniami. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili w atmosferze pełnej życzliwości i współpracy.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom przygotowanie balowych strojów oraz przekąsek.

Wychowawczynie klas drugich