BIBLIOTECZNE KONKURSY ROZSTRZYGNIĘTE!

 • NA KOSZULKĘ Z MOTYWEM KSIAŻKOWYM

Znany pisarz Antoni Czechow stwierdził „W człowieku wszystko powinno być piękne: i twarz, i ubranie, i dusza, i myśli”. Kierując się tą prostą, a jakże wymowną maksymą, oddaliśmy głos naszym ubraniom. Zaproponowaliśmy uczniom konkurs na koszulkę z motywem książkowym.

Zastanawialiście się kiedyś, co byłoby, gdyby ubrania potrafiły mówić? Tym razem szansę przekazania nam czegoś ważnego otrzymały koszulki. Inspiracją dla koszulek stały się książki. Wszakże to w nich ukryta jest wielka mądrość !

Zadaniem uczestnika konkursu było wybranie dowolnego cytatu z lektury i zapisanie go na koszulce. Uczeń mógł wykonać również ilustrację do wybranej myśli. Finalnym elementem było przesłanie zdjęcia w koszulce do biblioteki szkolnej.

Udział w konkursie wzięło 10 uczniów. Wszyscy wykazali się kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi. Na przesłanych zdjęciach znalazły się cytaty z lektur. Wśród wyróżnionych utworów pojawiły się: „Mały Książę”, „Mikołajek”, „Zemsta”, „Brzydkie kaczątko”, „O psie, który jeździł koleją”, „W Dolinie Muminków”.

Wyniki konkursu

Klasy I – III

 1. miejsce Małgorzata Jaguścik z klasy 2c
 2. miejsce Maria Stacherska z klasy 3c
 3. miejsce Tobiasz Szymanek z klasy 1c

Klasy IV-VIII

 1. miejsce Marek Braun z klasy 4b
 2. miejsce Jakub Nowakowski z klasy 7b
 3. miejsce Zuzanna Stępień z klasy 7a

Gratulujemy zwycięzcom!

 • NA MEMA Z WYBRANYM BOHATEREM Z LEKTURY SZKOLNEJ!

Zadaniem czytelników było stworzenie mema lub kilku memów z wybraną postacią z jakiejś lektury szkolnej. Dobrym pomysłem okazało się wykorzystanie cytatu z proponowanej książki. Uczniowie mogli wykonać pracę w dowolnym generatorze memów.

Nasi czytelnicy inspirowali się takimi lekturami, jak: „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”, „Zemsta”, „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, „Mały Książę”.

Wyniki konkursu

Klasy I – III

Maria Stacherska z klasy 3c – WYRÓŻNIENIE

Klasy IV-VIII

 1. miejsce Zuzanna Stępień z klasy 7a
 2. miejsce Franciszek Jakubik z klasy 4b
 3. miejsce Zofia Foksowicz z klasy 4b

Gratulujemy zwycięzcom!