„Czytanie to magia” – pokaz iluzji dla klas I i II

W dniu 9 maja 2024r. uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Kleszczowie oraz Szkoły Podstawowej w Łękińsku uczestniczyli w pokazie iluzji pod hasłem „Czytanie to magia” w wykonaniu Pana Piotra Szumnego. Spotkanie to odbyło się w auli Kompleksu Dydaktyczno-Sportowego SOLPARK, a zorganizowała je Gminna Biblioteka Publiczna w Kleszczowie z okazji Tygodnia Bibliotek 2024.

Podczas spotkania poznaliśmy również laureatów konkursu „Biblioteka- miejsce na czasie”, który był ogłoszony przez GBP w ramach w/w przedsięwzięcia.

Oto laureaci z naszej szkoły:

  • I miejsce: Natalia Grzesiak 2b
  • II miejsce: Zofia Strzelecka 1a
  • III miejsce: Lena Kochel 1c

Udział w konkursie:

Lena Jarecka 1b, Julia Woszczyk 1c, Maja Kopeć 1a, Aleksandra Woszczyk 2b

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Bardzo dziękujemy organizatorom czyli Gminnej Bibliotece Publicznej w Kleszczowie za zaproszenie do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek i ten niezwykle ciekawy pokaz iluzji.  „Czytanie to magia” to piękne hasło, które przypomina nam, że książki mają w sobie coś magicznego, rozbudzają naszą wyobraźnię i pozwalają nam przekraczać granice rzeczywistości. Występ Pana Piotra zdecydowanie to udowodnił J Dziękujemy za piękny przekaz dla młodych czytelników oraz świetną zabawę!

Aleksandra Kusiak