Dbając o Ziemię – dbamy o siebie! 

Świetlica szkolna w ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi  zorganizowała w piątek, 21.04.2023r. dla uczniów klas I apel  z warsztatami segregowania odpadów.

Wydarzenie to miało na celu nie tylko uczczenie obchodzonego corocznie, 22 kwietnia  Święta Ziemi,  ale też uświadomienie i praktyczne wdrożenie dzieci do stałej troski o czystość otaczającej nas przyrody  oraz oszczędzanie zasobów planety .

Uczniowie po obejrzeniu filmów edukacyjnych „Pan Sprzątalski – Porządkowo” i „Pan Sprzątalski – Jak mniej śmiecić ?” ochoczo przystąpili do segregowania odpadów do odpowiedniach koszy. 

Warto tu nadmienić, że nasza szkoła od kilku lat jest wyposażona w specjalnie oznaczone kosze i cała nasza społeczność może segregować odpady cały czas, a nie tylko od święta. Kosze do segregowania odpadów znajdują się na korytarzach i w salach świetlicowch.

Pierwszoklasiści mogli następnie wykazać się ekologiczną wiedzą i ją sobie utrwalić wypełanijąc  i kolorując karty pracy.  

Podczas apelu uczyliśmy się, że prostym segregowaniem odpadów  i zmniejszaniem ich ilości, każdy z nas może stale przyczyniać się do poprawy dobrostanu Ziemi, co niewątpliwie przełoży się na dobrostan Człowieka.