DRUGOKLASIŚCI NA SPOTKANIU Z KOPCIUSZKIEM

W dniu 24 listopada 2021r., uczniowie klas drugich, pod opieką nauczycieli: p. Elżbiety Roczek, p. Ewy Stawiak-Kołby, p. Beaty Stankiewicz, p. Agnieszki Szczęsnej oraz p. Marii Owczarek wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu, była realizacja treści edukacji teatralnej, poprzez obejrzenie spektaklu „KOPCIUSZEK”, w wyśmienitym wykonaniu doskonałych aktorów Teatru Lalek „ARLEKIN” w Łodzi.
Była to współczesna, bardzo oryginalna i ciekawa wersja wszystkim dobrze znanej baśni.
Ta nowa odsłona, bardzo przypadła do gustu widzom z Kleszczowa. Z wielkim zaciekawieniem obserwowali mistrzowskie poczynania artystów teatralnych. Nie było zgubionego pantofelka, ani dyni zamienionej w karocę, a jednak wszyscy nagradzali gromkimi brawami to, co działo się na scenie. Współczesna interpretacja znanej baśni, traktowała o przeżyciach ludzkich, potrzebach każdego człowieka oraz nadziei, która przywraca chęć do życia, mimo trudnych doświadczeń. Tryskająca humorem opowieść niosła za sobą bardzo wartościowe treści, licowała z przeżyciami, które dotyczą wielu ludzi oraz wskazywała jak sobie radzić z trudnymi emocjami. Była to historia o dojrzewaniu, pokonywaniu własnych lęków, barier i godzeniu się ze stratą. Wskazywała narzędzia, które można wykorzystać
w rozmowie z dziećmi, młodzieżą, udzielając krzepiących odpowiedzi na trudne pytania. Bohaterowie wskazali, w jaki sposób można stawić czoła wyzwaniom współczesnej codzienności.
Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni ze sztuki teatralnej, którą mieli możliwość obejrzeć. Żywiołowe reakcje widzów potwierdziły, że spektakl bardzo się podobał, był interesujący i uczniowie z zadowoleniem i zachwytem opuszczali salę teatralną.

Ewa Stawiak-Kołba
Elżbieta Roczek
Beata Stankiewicz

Grupa dzieci stoi pod drzewem
Grupa dzieci stoi pod drzewem