Dziękujemy…

Szanowni Państwo,

Już za kilka dni będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Zasiądziemy do wigilijnego stołu, podzielimy się opłatkiem, życząc sobie wszelkiego dobra. Oderwiemy się od codziennych obowiązków i spędzimy więcej czasu ze swoimi bliskimi.

Adwent i Boże Narodzenie to czas religijnych przeżyć i radości. Wtedy okazujemy dobro innym, szczególnie potrzebującym. Szkoła Podstawowa imienia Janusza Korczaka w Kleszczowie każdego roku organizuje kiermasz charytatywny „Otwarci na Innych”, by tak jak jej patron pomagać dzieciom. Celem tegorocznej imprezy było zebranie jak najwyższej kwoty pieniędzy dla Miłoszka Kopystyńskiego.

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców, uczniów, przyjaciół naszej placówki, między innymi 5. Drużyny Harcerskiej „Niebo” i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleszczowie udało nam się zebrać ponad 18 500 złotych. Pieniądze te w całości zostaną przekazane na konto fundacji, której podopiecznym jest Miłoszek. Mamy nadzieję, że pomogą one w walce z jego niepełnosprawnością i kiedyś chłopiec będzie mógł uczyć się w naszej szkole.

Ofiarność osób przygotowujących wypieki i przetwory na kiermasz była tak wielka, że mogliśmy podzielić się darami z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie oraz dziećmi z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Upominki dostarczył przedstawiciel Rady Rodziców.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg kiermaszu serdecznie dziękuję.

Na czas Świąt Bożego Narodzenia oraz nowy rok 2022 życzę Państwu zdrowia, pogody ducha, siły do podejmowania codziennych wyzwań oraz wiary w dobro, które drzemie w każdym człowieku.

Boże Narodzenie jest wtedy, gdy czynimy dobro, niech więc Boże Narodzenie trwa cały rok.

Wszystkiego dobrego!
Mariola Świderska-Kulka
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie

Podziękowanie