Dzień Kropki

Co roku 15 września w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie i nauczyciele na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. 

W obchody Dnia Kropki zaangażowali się  także uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Motywem przewodnim była oczywiście kropka, jednak wszyscy doskonale wiedzieli, że jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary we własne możliwości i zabawy. Tego dnia wszyscy przypomnieli sobie historię małej Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości. Po wspólnych rozmowach i pogadankach zaczęły powstawać kropkowe dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki, kropkowe kodowania, były wspólne zabawy. Wielu uczniów i pracowników szkoły zadbało również o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki.

Z każdego miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.