DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – KLASY I – III

Międzynarodowy  Dzień  Postaci  z  Bajek to święto, które przypada na 5 listopad, w rocznicę urodzin Walta Disneya. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Bajki to doskonała okazja do międzypokoleniowej zabawy.

Z tej okazji 9 listopada w klasach I-III został zorganizowany Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie w tym wyjątkowym dniu przyszli przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Można było spotkać: księżniczki, królewny Śnieżki, Smerfy, Myszki Miki, Zorro, czarodziejki i wiele, wiele innych.

Na początku zabawy każda klasa w różnobarwnych  korowodach  mogła zaprezentować swoje postacie z bajek.  Dzieci miały za zadanie odgadnąć,  jaki to bohater?  Czasem nie było to łatwe, ale daliśmy radę!

Potem była zabawa przy muzyce oraz wspólne tańce i pląsy. Natomiast w klasach został y zorganizowane bajkowe łamigłówki i zagadki.  Dzieci także kolorowały  postacie z różnych bajek. Były także gry online na tablicy interaktywnej o bajkowych bohaterach.

Wszystkie bajkowe postacie  otrzymały dyplom i słodką niespodziankę!

To wydarzenie  sprawiło dzieciom wiele radości.  Na twarzach uczniów widniał uśmiech i zadowolenie.  Był to dzień niezapomnianych wrażeń!!!