DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Dzień Pustej Klasy to święto zainaugurowane w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, które ma jeden prosty cel: sprawić, aby tego dnia klasy opustoszały.

Rolą Dnia Pustej Klasy jest zachęcenie nauczycieli, by choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy (i mam nadzieję – nie ostatni) wzięliśmy udział w świętowaniu tego wspaniałego dnia!

W tym dniu w klasach 1-3 wszystkie ławki były puste😊 Dzieci zajęły miejsca na kocach pod chmurką. To był dzień inny niż wszystkie. Odkrywaliśmy piękno natury, lasu, łąki, odbywaliśmy spacery, bawiliśmy się w kontakcie z przyrodą.

Starsze klasy, dzięki wyobraźni i fantazji nauczyciela miały możliwość realizacji podstawy programowej na świeżym powietrzu.

Ten dzień dostarczył nam możliwości uważnej i radosnej obserwacji natury. Edukacja terenowa, outdoorowa okazała się dla nas wszystkich wspaniałym czasem budowania relacji, odkrywania, doświadczania tego wszystkiego, co mamy na wyciągnięcie ręki.

Niewątpliwie jest to jedna z najszczęśliwszych edukacji na świecie!:)

M.Staryga