Dzień Pustej Klasy

18 czerwca uczniowie klas I – III obchodzili Dzień Pustej Klasy. To międzynarodowe święto zostało zainicjowane w 2012r. przez londyńskich nauczycieli, którym przyświecał jeden cel – sprawić, aby tego dnia klasy opustoszały.

W piątek lekcje wyglądały zupełnie inaczej niż zwykle. Nauczyciele, korzystając z przepięknej pogody,  zabrali swoich uczniów na dwór. Jak się okazało lekcja matematyki czy polskiego w terenie może być fascynującą przygodą. Tego dnia uczniowie czytali książki na świeżym powietrzu, szacowali odległość, dokonywali pomiarów, planowali zakupy, a także doskonalili umiejętność praktycznego posługiwania się pieniędzmi. Przez cały dzień dzieci miały okazję do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej poznawania i cieszenia się jej pięknem. Uczniowie chętnie bawili się na kocach, rozmawiali ze sobą, brali udział w grach i zabawach ruchowych, a przede wszystkim cieszyli się z tego, że mogą być RAZEM.

Lekcje w terenie były dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem i z pewnością będziemy je długo wspominać. Mamy nadzieję, że Dzień Pustej Klasy wpisze się na stałe do kalendarza działań naszej szkoły.

Koordynator: Paulina Urbańska