Dzień Ziemi 2019


Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków.

Jak co roku obchody Dnia Ziemi w naszej szkole rozpoczęliśmy od ogólnopolskiego konkursu geograficzno-przyrodniczego EdiPanda. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII.
W ramach tego wydarzenia uczniowie klas VIIIa i VIIIc pod opieką p. Anny Tatara oraz p. Ilony Kuśmierek, przygotowali spektakl profilaktyczny o tematyce proekologicznej. Inscenizacja miała za zadanie uświadomić uczniom naszej szkoły czym może zakończyć się niewłaściwe zachowanie wobec środowiska naturalnego oraz jaki wpływ ma fastfoodna zdrowie dziecka.

Ponadto w ramach szkolnych obchodów światowego Dnia Ziemi odbył się szkolny konkurs ekologiczny skierowany do uczniów klas VII i VIII. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami zarówno zamkniętymi, jak i otwartymi z zakresu szeroko pojętej ekologii.

  • I miejsce – Małgorzata Załoga kl. VIIIb
  • II miejsce – Piotr Pirek kl. VIIIa
  • III miejsce – Maria Najmrodzka VIIb

Komentarze są wyłączone.