Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Bądźmy życzliwi przez cały rok
Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innym.

Choć życzliwym i miłym powinno się być przez cały rok, to 20 listopada mieliśmy ku temu szczególną okazję. Świętowaliśmy bowiem Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który uchwalono w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Wszyscy uczniowie w tym dniu, choć zdalnie to okazywali sobie dużo uprzejmości i uśmiechu, posiadali żółty element garderoby lub emotikonki na znak życzliwości. Uczniowie klas I-III na zajęciach z edukacji społecznej, a uczniowie klas IV-VIII na zajęciach z godziny wychowawczej, mieli możliwość porozmawiać wraz z wychowawcami o koleżeństwie, życzliwości i kulturze osobistej. Ponadto obejrzeli ciekawe prezentacje i filmiki oraz rozwiązywali krzyżówki, których hasło to pozytywne emocje, które towarzyszą nam tego dnia oraz  na co dzień.

Nauczyciele wchodzący w skład zespołu terapeutyczno-pedagogicznego przygotowali prezentację multimedialną na temat Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień oraz wirtualną kartkę z życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły i uczniów, które zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Organizatorem tego dnia w naszej szkole był zespół terapeutyczno-pedagogiczny. Dziękujemy wszystkim klasom za życzliwe włączenie się w obchody tego dnia.

Oto fotorelacja z obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień: