Godzina dla Ziemi WWF

“Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań.”        

Sir Peter Scott

Godzina dla Ziemi – to coroczna akcja, przeprowadzana na całym świcie, już od 2007 roku, została stworzona przez fundację World Wide Fund for Nature i odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca.

Akcja ma na celu nakłonienie korporacji, ale także zwykłych ludzi do wyłączenia świateł oraz urządzeń elektrycznych w biurach i domach. Głównym celem akcji, jest jednak skłonienie mieszkańców naszej Planety do refleksji na temat zmian klimatu.

O godzinie 20:30 w najbliższą sobotę (27 marca) zgasną światła w wielu miejscach na Ziemi, chęć włączenia się w akcję zadeklarowało 180 państw z siedmiu kontynentów, również  Polska.

W tym roku w naszym kraju, godzina dla Ziemi odbędzie się pod hasłem „GODZINA DLA BAŁTYKU”, ponieważ stan Morza Bałtyckiego stale się pogarsza. Jednym z głównych zagrożeń są rolnictwo, nadmierne połowy ryb, a także zanieczyszczenia wód, które stale degradują środowisko naturalne.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję i symbolicznego protestu, przeciwko degradacji Błękitnej Planety. Warto w tym czasie porozmawiać z naszymi bliski, w jaki sposób możemy we własnym gospodarstwie domowym, przyczynić się do ochrony środowiska.

Sposobów jest wiele np.:

  • oszczędzając wodę,
  • segregując odpady,
  • używając toreb wielokrotnego użytku,

sami zdecydujcie, co możecie zrobić w tym kierunku.

Więcej informacji na temat zagrożeń i sposobów ochrony naszej Planety znajdziesz na stronie: www.wwf.pl

Ilona Kuśmierek