HOTELE DLA OWADÓW

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, w tym dniu w sposób szczególny zwracamy uwagę na naszych skrzydlatych przyjaciół, na ich ogromną rolę w pozyskiwaniu jedzenia oraz zagrożenia, jakim są narażone w XXI w.

Czy wiesz, że w Polsce występuje blisko 470 gatunków pszczół, w tym najbardziej znana – pszczoła miodna? Zmiany klimatu, stosowanie środków ochrony roślin oraz zwiększające się zanieczyszczenie środowiska, znacząco wpływa na zmniejszającą się liczbę zapylaczy. Wszyscy wiemy, że pszczoły dostarczają miód, wosk, czy pyłek pszczeli, ale czy zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywają w zapylaniu roślin, krzewów i drzew owocowych? Einstein powiedział: “Kiedy wyginą pszczoły, rodzajowi ludzkiemu pozostaną jedynie 4 lata istnienia…”. Warto więc podejmować działania, które pozwolą na stały wzrost liczby pszczół i innych zapylaczy, tak bardzo niezbędnych człowiekowi w codziennym życiu.

Do przeprowadzonej w ostatnim czasie akcji dotyczącej budowy hotelu i poidełka dla owadów – włączyła się znaczna część Uczniów naszej szkoły, tworząc wspaniałe konstrukcje domków dla zapylaczy. Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za niesamowite konstrukcje hoteli, poświęcony czas i zaangażowanie, bardzo cieszymy się, że możemy na Was liczyć.

Poniżej przedstawiamy kilka otrzymanych domków, które są już powieszone wokół budynku naszej szkoły, ciesząc zarówno owady, jak i oko obserwujących.