III miejsce w Wojewódzkim Finale „GEEK 2023”

W tym roku  debiutowaliśmy w konkursie GEEK – Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe. Na zajęciach koła języka polskiego stworzyliśmy koncepcję gry komputerowej, którą zatytułowaliśmy Galaktyka Małego Księcia. Stworzona przez nas gra oparta była na treści lektury pt. „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry᾿ego. Gra została zaprojektowana w taki sposób, aby gracz mógł w łatwy sposób zapamiętać treść powiastki, a jednocześnie świetnie się bawić.

O konkursie dowiedzieliśmy się dość późno, dlatego pracowaliśmy pod presją czasu, co pozwoliło nam nabyć nowe umiejętności – dobrej organizacji oraz radzenia sobie ze stresem. Nieoceniona okazała się pomoc nauczycielki informatyki p. Justyny Klimczyk, która pomogła nam w kwestiach informatycznych. Dziękujemy! Zgłoszenie do konkursu  udało się nam wysłać w ostatnich minutach wyznaczonego czasu, czyli 1 marca, a dokładnie parę minut przed północą. Zauważenie naszego zespołu w tym konkursie jest dla nas bardzo miłym wyróżnieniem i zarazem inspiracją do podejmowania kreatywnych przedsięwzięć.

11 maja 2023 r. wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu konkursu na etapie wojewódzkim, które odbyło się w gmachu Politechniki Łódzkiej, a dokładnie w sali konferencyjnej Wydziału WEEIA Politechniki Łódzkiej (dawna sala Rady Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki). Po rozdaniu nagród udaliśmy się na zwiedzanie laboratorium HCI – Human-Computer Interaction. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z wykładowcami uczelni, poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny informatyki. Było to dla nich bardzo inspirujące przeżycie, które z całą pewnością zaowocuje nowymi pomysłami.

Renata Frach – opiekun zespołu Ziemscy Podróżnicy