“Jak przygoda to tylko w Warszawie” – sprawozdanie z wycieczki szkolnej klas III

26 maja bieżącego roku uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. O godzinie 6.40 rozpoczęliśmy podróż autokarem do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Pani przewodnik pokazała nam Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, pomnik Małego Powstańca i mury Barbakanu. Kupiliśmy tu pamiątki i jedliśmy pyszne lody. Poszliśmy też pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie właśnie odbywała się zmiana warty.

Po smacznym obiedzie pojechaliśmy zwiedzić drugi, niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt – Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Na Stadionie Narodowym zobaczyliśmy m.in. szatnię piłkarzy, miejsce, gdzie odbywają się konferencje prasowe, trybuny i boisko.

Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie oglądaliśmy panoramę Warszawy z 30 piętra. To był ostatni punkt naszej wycieczki. Zadowoleni, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Organizatorzy

Elżbieta Roczek
Ewa Stawiak Kołba
Beata Stankiewicz