Każdy ci powie, że ruch to zdrowie…

Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole tegoroczne obchody Dnia Rodziny i Sportu, który świętowaliśmy  31 maja 2019 roku. Ostatni dzień maja zaskoczył nas piękną pogodą i słońcem, dzięki czemu impreza mogła się odbyć na świeżym powietrzu. Na rozpoczęcie pani Dyrektor powitała  przybyłych gości: przedstawicieli organu prowadzącego, panią Renatę Szczekocką i  pan Michała Szatana, uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły.

Kolejnym punktem programu było wręczenie orderu „Honorowego Przyjaciela Korczakowskiej Szkoły”, który od pięciu lat przyznawany jest Rodzicom wspierającym  swymi działaniami życie szkoły. W tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymali dwaj panowie, którzy aktywnie i z dużym zaangażowaniem włączają się w różnorodne działania na rzecz naszej szkoły.  Ordery trafiły na ręce pana Witolda Gawrysia i pana Mateusza Ochockiego.

Hasło przewodnie naszej  imprezy to zarazem  tytuł przedstawienia, w którym zagrali  nauczyciele naszej szkoły. W krótkim, a zarazem humorystycznym spektaklu  zachęcili  wszystkich  do uprawiania sportu i zażywania ruchu w wodzie, na rowerze, na boisku. Przesłaniem  programu było dobrze znana wszystkim dewiza, że sport to zdrowie.  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby być aktywnym fizycznie, wystarczy porzucić wszelkie wymówki, wyłączyć telewizor  i wstać z kanapy.

Po przedstawieniu  przyszła kolej na wręczenie nagród laureatom i uczestnikom  VII Powiatowego Konkursu Plastycznego dla wychowanków świetlic szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego „Bycie życzliwym jest fajne”.  Po części oficjalnej wszyscy udali się na punkt widokowy, aby wziąć udział w tradycyjnym Biegu ku Słońcu. Oto rezultaty w poszczególnych kategoriach:

Klasy I :

Dziewczęta:

 1. Amelia Kopka
 2.  Hanna Szluga
 3. Zuzanna Kierasińska

Chłopcy:

1. Julian Pukacz
2. Mieszko Lenda
3. Wiktor Zatorski

Klasy II:

Dziewczęta:

 1. Natalia Susmęd
 2. Natalia Kędzierska
 3. Karolina Wieczorek

Chłopcy:

 1. Michał Naturalny
 2. Julian Wojewoda
 3. Bartosz  Kochański

Klasy III:

 1. Natasza Kułak
 2. Amelia Białek
 3. Bianka Olas

Chłopcy:

 1. Bartosz Kokosiński
 2. Bartosz Grzybek
 3. Aleksander Wypsyki

Klasy IV-VI:

Dziewczęta:

 1. Oliwia Rybarczyk
 2. Nikola Zawodzińska
 3. Magdalena Kupc

Chłopcy:

 1. Szymon Podawca
 2. Paweł Kaczmarczyk
 3. Cyprian Jackowski

Klasy VII-VIII:

Dziewczęta:

 1. Emilia Stobiecka
 2. Kamila Rutkowska
 3. Daria Gołasa

Chłopcy:

 1. Miłosz Raj
 2. Damian Stokłosa
 3. Miłosz Dylak

Po męczącym biegu uczestnicy mogli odpocząć oraz posilić się poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców- pysznymi ciastami, zdrowymi, świeżo wyciśniętymi sokami oraz gorącymi napojami, a także zjeść pożywny obiad.

Nowością w tym roku było bicie rekordu w kręceniu hula-hop, które miało miejsce na szkolnym boisku. Wszyscy zgromadzeni ochoczo brali udział w tym wydarzeniu.

Oprócz wyżej wymienionych zmagań uczniowie mogli wziąć udział w wielu konkursach i potyczkach zorganizowanych wewnątrz szkoły, jak i na szkolnym boisku, tj.: kręgle, rzut woreczkiem do celu, rzut do kosza, tor przeszkód, kopnięcie piłką do celu, strzał na bramkę kijem do unihokeja. Uczniowie klas starszych mogli pograć w badmintona, tenisa stołowego,  skoczyć o tyczce do piasku, a także wziąć udział w  konkurencji przeciągania liny i turnieju piłki nożnej. Wszyscy bardzo chętnie korzystali z tak szerokiej gamy gier i dyscyplin sportowych, co sprawiło, że Dzień Rodziny i Sportu  upłynął w wesołej i sympatycznej atmosferze.

Nasza szkoła jest Szkołą Promującą Zdrowie a jej przewodnią  ideą  jest  zdrowie, czyli dobre samopoczucie uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Dzień spędzony na wspólnej zabawie zintegrował nas wszystkich i sprowokował do ruchu.

Doskonałym podsumowaniem obchodów  tego dnia jest puenta przedstawiania, z którą na pewno wszyscy możemy się zgodzić: „Nie jest ważne, co trenujesz, rób to, w czym się dobrze czujesz”.

Komentarze są wyłączone.