Klasa 4 c z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kleszczowie

W dniu 4 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 4c mieli okazję odwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną w Kleszczowie. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem biblioteki, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcanie do korzystania z zasobów bibliotecznych.

Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 9:50. Pod opieką wychowawczyni, Joanny Mądrzyk i nauczycielki bibliotekarki Agnieszki Skóry, uczniowie wyruszyli w stronę biblioteki. Po dotarciu na miejsce, zostaliśmy przywitani przez panie bibliotekarki, które miały nam towarzyszyć podczas wizyty.

Pierwszym punktem programu było oprowadzenie po różnych działach biblioteki. Pani Ilona Rogaczewska w ciekawy sposób opowiadała o historii biblioteki, jej strukturze oraz o tym, jak zorganizowane są zbiory. Uczniowie mieli okazję zobaczyć czytelnię, dział literatury pięknej, dział naukowy oraz sekcję dla dzieci i młodzieży. Dowiedzieliśmy się, że biblioteka posiada w swoich zbiorach oprócz książek  bogaty wybór czasopism, audiobooków oraz filmów.

Następnie pani Ilona zaprosiła nas do czytelni, gdzie nadszedł czas na praktyczne zajęcia. Dzieci zostały podzielone na grupy i wykonywały różne zadania, polegające między innymi na rozwiązaniu krzyżówki, rebusów i odnalezieniu określonej książki w bibliotece. Grupa, która najszybciej wykonała poprawnie wszystkie zadania, została nagrodzona.

Wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej zakończyła się około godziny 11:30. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Wizyta była niezwykle inspirująca i pokazała, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książki, ale również przestrzeń do nauki, zabawy i rozwijania pasji.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleszczowie za ciepłe przyjęcie oraz zaangażowanie w organizację naszej wizyty. Jesteśmy pewni, że wielu uczniów jeszcze nie raz odwiedzi to wspaniałe miejsce.

Zapraszamy do galerii