KLASY DRUGIE NA ULICY ŻYWIOŁÓW

21 października uczniowie klasy 2a,2b, 2c wraz z wychowawcami Elżbietą Roczek, Ewą Stawiak Kołbą, Beatą Stankiewicz oraz opiekunami Agnieszką Szczęsną i Moniką Piątczak wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Głównym celem wyjazdu była Ulica Żywiołów – wyjątkowe miejsce wspierające wszechstronny rozwój dzieci, które porywa w wir interaktywnej zabawy i wspólnego odkrywania świata.

Wspólny wyjazd stworzył okazję do integracji grupy oraz szansę na wspieranie indywidualnych zainteresowań uczniów. Każdy znalazł tu coś dla siebie: mali artyści i konstruktorzy, fani łamigłówek i zabaw ruchowych. Dzieci wykonywały  własne obserwacje, proste doświadczenia i eksperymenty dotyczące takich obiektów i zjawisk, jak woda, powietrze, energia czy kolory, dzięki czemu poznały zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego. Mogły rozwijać swoje kompetencje – na przykład matematyczne: ważyć i mierzyć, porównywać kształty, rozwiązywać zagadki logiczne. Magiczne lustro, bieg po orbicie, ścianka wspinaczkowa, ognisty wir – to tylko niektóre z atrakcji z których korzystały dzieci. Bezpieczna, kolorowa, inspirująca przestrzeń zachęcała do samodzielnej eksploracji, wymyślania własnych wyzwań i zabaw.

Ulica Żywiołów porwała dzieci w wir zabawy, rozpaliła emocje, pokazała jak współpracować z rówieśnikami i dała radość ze wspólnego odkrywania świata! Wszyscy wyszli uśmiechnięci i bardzo zadowoleni:)

Elżbieta Roczek
Ewa Stawiak Kołba
Beata Stankiewicz