Klasy drugie na wycieczce w Warszawie

17 maja 2019 roku uczniowie klas II naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 57 uczniów. Wcześnie rano, o godz. 6.30 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do stolicy.

Celem wycieczki było poznanie zabytków stolicy, kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku dla dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz integracja grupy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich. Uczestnicy wycieczki zachwycali się florą i fauną tego parku. Do zdjęć “pozowały” przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Duże wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, Pałac na Wodzie i Pomnik Chopina. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy.

Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty w Muzeum Żydów Polskich POLIN. Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w warsztatach: „Dawno temu w miasteczku… – spotkanie z kulturą żydowską” oraz „Dzieci i ryby głosu nie mają? – O prawach dziecka i Januszu Korczaku”. Na koniec warsztatów dzieci na wystawie o międzywojennej Polsce miały za zadanie wypełnić kartę pracy rozwiązując zagadki. Ta część wycieczki sprawiła dzieciom dużo radości. Po smacznym obiedzie zjedzonym na warszawskiej starówce i spacerze po Starym Mieście wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Późnym wieczorem nieco zmęczone, ale bardzo zadowolone dzieci wróciły do domu.Wszystkie przepisy zawarte w regulaminie wycieczki zostały wypełnione.

Wychowawcy klas:
Elżbieta Roczek
Ewa Stawiak – Kołba
Beata Stankiewicz

Komentarze są wyłączone.