KLASY TRZECIE W LESIE

28.09.2021 uczniowie klas trzecich na zakończenie konkursu przyrodniczego z elementami bezpieczeństwa wybrali się na wycieczkę do leśnego rezerwatu w Łuszczanowicach. Dzieci powitał pan leśniczy Tomasz Urbaniak.

 Celem wycieczki było poznanie przyrody przez aktywny i bezpośredni kontakt z przyrodą, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody, poznanie roślin i zwierząt żyjących w lesie oraz poznanie warstw lasu. Uczniowie poznali niektóre gatunki drzew, przede wszystkim iglaste, dowiedzieli się również dużo ciekawostek na temat zwierząt żyjących w lesie. Pan leśniczy bardzo interesująco   i w przystępny sposób   przekazywał wiedzę naszym uczniom. Nasi uczniowie zdobywali nową wiedzę, ale również odpoczywali w pięknych warunkach przyrody. Niezwykle ważne było również przypomnienie zasad zachowania w lesie, które uczą dzieci szacunku do otaczającego nas świata oraz bezpiecznego spędzania czasu w lesie. Była to dla nich wspaniała lekcja przyrody, która pozwoliła na bezpośrednią obserwację zagadnień poruszanych na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej. Na koniec dzieci miały przygotowane przez pana leśniczego ognisko, mogły upiec sobie kiełbaskę.

Wycieczce sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a uczniowie radośni i bogatsi o nowe doświadczenia chętnie wspominają tę lekcję.

Organizatorki wycieczki: Aleksandra Kusiak, Anna Parada, Jowita Jańczyk i Paulina Urbańska.