Klasy VII na wycieczce we Wrocławiu

W dniu 13 maja uczniowie klas VII zwiedzali stolicę Dolnego Śląska – piękny Wrocław. Wyruszyliśmy wcześnie rano, aby mieć jak najwięcej czasu na spacery po Rynku Starego Miasta. Podczas spotkania z przewodnikiem mieliśmy okazję podziwiać wiele wspaniałych miejsc, np. symbol Wrocławia – gotycki ratusz, przepięknie ozdobiony płaskorzeźbami. Fotografowaliśmy również słynne wrocławskie krasnale, które nawet wśród młodzieży z VII klas cieszyły się ogromną popularnością. Uczniowie mieli również sporo wolnego czasu do samodzielnego zwiedzania Rynku Starego Miasta.

Po smacznym posiłku w restauracji hotelu Patio wyruszyliśmy do kompleksu Movie Gate, gdzie odbył się pokaz eksperymentów chemicznych, podczas którego odkryliśmy:

  • czy ciekły azot naprawdę jest taki niebezpieczny,
  • czym właściwie jest temperatura,
  • jak wyczarować wszechobecny dym, kolorowe płyny i wybuchy.

Po pokazie szalonego Naukowca ruszyliśmy wyjątkową podziemną trasą prezentującą eksponaty z największych produkcji filmowych, takich jak „Bękarty Wojny”, „James Bond”, czy też „Gwiezdne Wojny”.

Ostatnim punktem programu była przepiękna Panorama Racławicka, która jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Wrocławia. Była to wspaniała lekcja historii i rozkosz dla oka.

Wróciliśmy do Kleszczowa około godziny 21.00, pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzy.

Kierownik wycieczki,
Natalia Woźniak