Kolejny sukces naszej koleżanki- Justyny Klimczyk, nauczycielki matematyki

Nasza koleżanka Justyna Klimczyk nie odpuszcza. Niedawno mieliśmy okazję podziwiać uszyte przez Nią dwa ogromne pluszaki, które powstały w ramach inicjatywy “Nauczyciele szyją dobro”, gdzie pracownicy oświaty organizują się oddolnie, by tworzyć Pożeracze Smutków Giganty. Stwory, jak wskazuje ich nazwa, mają przywoływać dobre emocje. Maskotki stworzone przez p. Justynkę trafiły na licytacje i znalazły swoich nowych właścicieli.

Nie musieliśmy długo czekać na kolejny gest ze strony przemiłej matematyczki, albowiem niedawno ukazała się książka Jej autorstwa pt. „Matematyczne stacje zadaniowe- czyli jak zaktywizować uczniów na lekcji? Klasa IV”, wydana przez wydawnictwo NOWIK.

Nasza koleżanka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzieci, rodziców, nauczycieli, albowiem finalnym wydarzeniem w szkole podstawowej jest egzamin ósmoklasisty, do którego trzeba przygotowywać się systematycznie już od najmłodszych lat.

Metoda stacji zadaniowych uznawana jest za jedną z najciekawszych, nowoczesnych metod pracy, dających wspaniałe efekty. Sprzyja rozbudzeniu i zainteresowaniu uczniów lekcją, a zmienność zadań i sposobu ich wykonywania oraz zmiana miejsc pozytywnie wpływają na koncentrację uwagi i powodują, że wszyscy uczniowie chętnie i aktywnie pracują, wykorzystując nabytą wiedzę w praktyce i rozwijając komunikatywność. Uczniowie czują się odpowiedzialni za efekt końcowy, a nauczyciel staje się jedynie widzem, który obserwuje pracę zmotywowanych uczniów.

Pani Justynka to wspaniały, zaangażowany i oddany pedagog. Kreatywnie podchodzi do każdego przedsięwzięcia. Wierzymy, że to tylko kolejny pokaz jej nieocenionych i nieograniczonych możliwości i pomysłów.

Gratulujemy i życzymy równie wspaniałych sukcesów. Jesteśmy dumni, że jest wśród nas nauczyciel tak pełen zapału, nieszablonowy, mądry, pomysłowy, zaangażowany, o niespożytej energii. To zaszczyt i przyjemność pracować z taką osobą.

Znamy Justynkę i wiemy, że już myśli o kolejnym wyzwaniu. Z niecierpliwością czekamy na jego realizację. Pani Klimczyk na pewno nieobce są słowa Willa Rogersa:

Jeśli chcesz odnieść sukces – ot, jakie to proste: Wiedz, co robisz. Kochaj to, co robisz. I wierz w to, co robisz.

Okładka książki