Kolejny, tym razem dziennikarski, sukces naszej koleżanki Justyny Klimczyk


Pani Justyna Klimczyk, nauczyciel matematyki i informatyki w naszej szkole, znana również jako TIKowy Belfer, ma też swojego bloga. Tam dzieli się pomysłami na temat prowadzenia w ciekawy sposób zajęć, ale przede wszystkim prezentuje swoje doświadczenie i ciekawe pomysły. A że jest to osoba, która umie dzielić się swoją wiedzą z innymi, tym razem specjalnie dla uczniów klas ósmych przygotowała materiał, który z pewnością ułatwi im opanowanie trudnych zagadnień z dziedziny geometrii.

Na łamach „Matematyki”  – czasopisma dla nauczycieli, w numerze 1/2022 styczniowo-lutowym, w podrozdziale TIK-wy narzędziownik ukazał się artykuł pt. „Geometria nam niestraszna- przykłady narzędzi online”.

Nasza koleżanka, Justyna Klimczyk, wskazała na cenną umiejętność wymaganą w zrozumieniu geometrii- wizualizację. Dzięki niej uczeń łatwiej zrozumie ten zgoła niełatwy dział matematyki. Wystarczy wykorzystać zasoby Internetu.

W artykule można znaleźć wiele linków do przydatnych aplikacji. Zachęcamy wszystkich ósmoklasistów, i nie tylko, do skorzystania z propozycji pani Justyny.

To nie pierwszy sukces pani Klimczyk. Gratulujemy pomysłów. Jesteśmy dumni z tego, że wśród nas są tak twórczy pedagodzy.

Okładka czasopisma Matematyka