Lekcja matematyczna dla przedszkolaków z Łękińska

W dniu 16 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie gościły dzieci 6,7-letnie z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Łękińsku. Wizyta ta odbyła się z inicjatywy wychowawczyni grupy pani Joanny Łyczkowskiej i była jednym z elementów realizowanego w przedszkolu projektu rozwojowego z obszaru edukacji matematycznej „Z matematyką za pan brat”. Celem tego projektu jest m. in. rozwijanie zainteresowań  i uzdolnień matematycznych, zachęcanie do podejmowania różnorodnych działań matematycznych, kształtowanie odporności emocjonalnej niezbędnej do radzenia sobie z zadaniami o charakterze matematycznym oraz zdobywanie wiadomości i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia dojrzałości szkolnej.

W związku z powyższym przedszkolaki uczestniczyły w prawdziwej lekcji z obszaru edukacji matematycznej. Zajęcia odbyły się w kl. IIb, a przeprowadziła je wychowawczyni Aleksandra Kusiak. Przedszkolaki – po matematycznych zabawach integracyjnych ze starszymi kolegami – miały okazję zobaczyć fragment lekcji matematycznej w klasie drugiej. Potem same zasiadły do ławek, w których mogły poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Podczas zajęć dzieci doskonaliły umiejętność przeliczania oraz dodawania i odejmowania w zakresie 10. Różnorodne pomoce dydaktyczne uatrakcyjniły zajęcia, co pozwoliło w bardzo ciekawy sposób realizować podjęte działania. Okazało się, że w liczeniu mogą pomóc instrumenty muzyczne czy klamerki do zawieszania prania. Dzieci miały tym samym okazję zobaczyć, jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, a przy tym uczyć się, zdobywać nowe umiejętności, rozwijać matematyczną wyobraźnię i logiczne myślenie. Na koniec lekcji wszystkie dzieci wykonały matematyczne kolorowanki, a goście zostali uhonorowani przez drugoklasistów złotymi medalami „Umiem liczyć”. Przedszkolaki  zaś podziękowały za udział w zajęciach pięknym dyplomem i ciepłymi słowami.

Zajęcia przebiegły w ciepłej, spokojnej atmosferze. Było nam bardzo miło gościć Przedszkolaków z Łękińska w progach naszej szkoły.

                                                                                             Wychowawczyni klasy IIb
Aleksandra Kusiak

Komentarze są wyłączone.