„Merry Christmas” – przedstawienie w języku angielskim.

Tuż przed rozpoczynającą się przerwą świąteczną – 21 grudnia 2022 r, uczniowie klasy IVb przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas I-III niecodzienną niespodziankę. Zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pt. „Merry Christmas”, którewprowadziło wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój. W trakcie występu uczniowie zostali przeniesieni do warsztatu Świętego Mikołaja, by zaobserwować jak elfy przygotowują się do tej magicznej nocy. Nie mogło również zabraknąć Rudolfa i pozostałych reniferów, którzy przy dźwiękach znanej wszystkim piosenki „Jingle bells” zadbali o to, by prezenty zostały dostarczone na czas. Występ wzbogaciła świąteczna oprawa muzyczna, a jego finalnym akcentem były wyśpiewane życzenia „We wish you a merry Christmas” .

Bez wątpienia aktorzy stanęli na wysokości zadania, gdyż publiczność z zaciekawieniem obserwowała popisy swoich starszych kolegów. 

Organizacja tego przedsięwzięcia spotkała się z pozytywnym odzewem zarówno ze strony zaangażowanych uczniów, jaki i widowni. Uczniowie klasy IVB mieli okazję rozwinąć i  zademonstrować swoje umiejętności językowe oraz talenty aktorskie. Natomiast uczniowie z klas I-III wzięli udział w wyjątkowej lekcji języka angielskiego. W innej formie zdobyli wiedzę o brytyjskich tradycjach i zweryfikowali swoje umiejętności językowe.

Anna Kuśmierek – nauczycielka języka angielskiego