Myślę, więc nie śmiecę

W ramach tegorocznej ogólnopolskiej akcji Sprzątania świata, w dniu 27 września odbył się w naszej szkole apel dla klas I „Myślę, więc nie śmiecę”.

Uczniowie podczas warsztatowego apelu utrwalili sobie co robić, aby tworzyć mniej śmieci i jak je prawidłowo segregować. Poprzez praktyczne działanie wdrożyli się do umieszczania odpadów z metalu i tworzyw sztucznych do kosza z żółtym znakiem recyklingu, papieru i tektury do kosza z niebieskim oznaczeniem, szkła do kosza z zielonym znakiem. Wiedzą też, że biodegradowalne odpady wyrzucać należy do kosza z brązowym oznaczeniem. 

Od momentu zakupu, z inicjatywy zespołu ds. promocji zdrowia, do naszej szkoły koszy do segregacji odpadów to wydarzenie, z zakresu edukacji przyrodniczo – ekologicznej, należy do cyklicznych. Całość przedsięwzięcia wpisuje się w działania w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie. Nadmienić warto, że nasza szkoła należy do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i ubiega się o certyfikat krajowy.

Apel przygotowali kierownik i wychowawcy świetlicy Urszula Molik, Agnieszka Szczęsna, Aleksandra Gorzelak – Dylak i Sylwia Wojtan.