Niecodzienna lekcja języka angielskiego w klasie VIII

20 grudnia 2018 uczniowie klas VIII podczas zajęć języka angielskiego mogli nie tylko poszerzać swoje umiejętności językowe i realizować treści podstawy programowej, ale mieli również możliwość obcowania z inną kulturą, religią oraz życiem ludzi na drugim końcu świata. W tym dniu szkołę odwiedziła absolwentka naszej szkoły pani Marta Parada,  która od kilku lat mieszka za granicą i niezmiennie odkrywa najdalsze zakątki świata.

W trakcie spotkania podzieliła się ona z uczniami wspomnieniami i doświadczeniami ze swoich licznych podróży po Azji Południowo –Wschodniej oraz Ameryce Południowej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali prezentację wykonanych przez nią zdjęć pokazującą życie codzienne ludzi, obrazki z ulicy, elementy związane z religią Tajlandii, Kambodży, Wietnamie, Malezji, Brazylii, Chile i innych egzotycznych dla nas państw.

Była to dla uczniów również okazja do rozwijania swoich sprawności językowych, gdyż z racji na temat przewodni i umiejętności językowe gościa, spotkanie odbyło się w języku angielskim.

Zajęcia, które odbiegały od codziennej rutyny lekcyjnej, spotkały się z niezwykle pozytywnym odbiorem uczniów. Być może, u niektórych spośród nich udało się zaszczepić miłość do podróży i otwartość na inną kulturę. Z pewnością udowodniły też uczniom jak istotna w tej sferze jest znajomość języków obcych i  miejmy nadzieję, że zaowocują jeszcze większą motywacją do nauki języków. 

Komentarze są wyłączone.