OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

Klasy IIa, IIb oraz IIc, przystąpiły do ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji finansowej i przedsiębiorczości pod nazwą „Od grosika do złotówki”.

Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne gospodarowanie pieniędzmi, oszczędzanie, inwestowanie…). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz  trafnego przewidywania konsekwencji określonych działań. Podróżując przez 10 miesięcy z Grosikiem, dzieci będą uczyły się zasady zarządzania własnymi finansami. W trakcie podróży z Grosikiem, poruszany będzie także temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, w odniesieniu do ochrony własnej tożsamości. Zapraszamy Rodziców do towarzyszenia dziecku w tej niezwykłej wyprawie po świecie finansów
i bezpieczeństwa. Zgodnie z założeniami programu, po powrocie do domu, uczeń będzie zadawał pytania dotyczące tematyki omawianej na zajęciach.Takie rozmowy będą sprzyjały temu, by Rodzice stali się dla swoich dzieci pierwszymi autorytetami w zakresie gospodarowania finansami oraz ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa.

Udział w programie, poprzedzony był warsztatami szkoleniowymi, w których uczestniczyli wychowawcy klas drugich, tj. p. Elżbieta Roczek, p. Ewa Stawiak-Kołba i p. Beata Stankiewicz.

 Sprawozdanie sporządziła
Ewa Stawiak-Kołba

Więcej informacji: http://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl

Komentarze są wyłączone.