Ogólnopolski projekt „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

Klasy pierwsze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie zakończyły III, ostatni moduł projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.

Trzeci moduł to „Polskie lekturki spod chmurki”. Ten moduł zaczęliśmy od wybrania lektury. W klasie Ia, był to wiersz „Słoń Trąbalski” J. Tuwima, w lasach Ib, Ic i Id był to wiersz „Kaczka Dziwaczka” J. Brzechwy.

Moduł  ten realizowany był w czasie zdalnego nauczania. Dzieci zapoznały się z wierszem w domu, otrzymały wiersz w Word i otrzymały link do You Tube, gdzie mogły wysłuchać nagranie wiersza.

Pierwszym zadaniem w tym module było uzupełnienie lekturnika. Wpisywaliśmy tytuł, autora, głównego bohatera oraz bohaterów drugoplanowych. Rysowaliśmy głównego bohatera oraz opisywaliśmy go w trakcie lekcji online oraz w czasie wykonywanych prac domowych.

Kolejnym zadaniem, było zebranie informacji na temat autora i jego utworów oraz wykonanie plakatów. Wszystkie dzieci wykonały taki plakat, otrzymały ocenę z e. plastycznej.

Trzecim zadaniem było wykonanie przez chętne dzieci sylwety głównego bohatera. Było to trudne zadanie. W klasie Ia Słonia Trąbalskiego wykonali: Alicja Kaźmierczak, Laura Krawczyk, Zofia Podawca, Piotr Rejek i Bartosz Zbies.  W klasie Ib sylwetę Kaczki Dziwaczki wykonał Szymon Retkiewicz. W klasie Ic sylwetę kaczki wykonali: Małgorzata Jaguścik, Wiktor Kowalczyk, Mikołaj Kulczyński i Katarzyna Skowrońska. W klasie Id sylwetę wykonali: Kamil Turek, Natalia Spiecha, Amelia Soboń, Magdalena Nowacka. Wszystkie prace były piękne.   

Ostatnim czwartym zadaniem było zorganizowanie w klasie, w tym przypadku w domu, pokazu mody baśniowej w oparciu o utwory J. Brzechwy i J. Tuwima. Mogłyśmy liczyć na inwencję twórczą uczniów i ich rodziców. W klasie Ia udział wzięli w pokazie mody baśniowej: Laura Krawczyk, Nadia Mikulska, Nikola Mikulska, Lila Włodarczyk oraz Bartosz Zbies. W klasie I b wzięli udział: Natalia Kowalska, Lena Pietrzyk, Agnieszka Jędrzejczyk, Szymon Retkiewicz oraz Julian Milczarek. W klasie I c wzięli udział: Małgorzata Jaguścik, Julia Skulimowska. W klasie Id: Koźlak Kamil, Soboń Amelia i Turek Kamil. Szkoda, że pokazy odbyły się wirtualnie, bo były przepiękne i pomysłowe.
Ten projekt to wspaniała akcja zachęcająca do czytania książek, rozwijająca wyobraźnię i pokazująca, że czytanie nie musi być nudne. Zadanie trzecie i czwarte nagrodzone było ocenami i pochwałami za zaangażowanie się w projekt.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych zakończyli cały projekt i otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Wychowawcy klas pierwszych

Klasa Ia


Klasa Ib

Klasa Ic

Klasa Id

Komentarze są wyłączone.