Pierwsze Gminne Dyktando Międzyszkolne – wyniki

20 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyło się w naszej szkole I Gminne Dyktando Międzyszkolne.

W rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Łękińsku oraz reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie. Konkurencję rozpoczęła Pani Dyrektor – Mariola Świderska- Kulka, która powitała uczestników i życzyła wszystkim przysłowiowego “połamania piór”.

Uczniowie stoczyli zacięty bój. Tekst dyktanda nie należał do najłatwiejszych i sprawdzał wszystkie zasady i reguły ortograficzne i interpunkcyjne. Wielu uczniów miało twardy orzech do zgryzienia, ale poradzili sobie na miarę swoich możliwości.

Uczniowie obu szkół mieli okazję, w miłej atmosferze i przy słodkim poczęstunku, podzielić się wrażeniami na temat tego konkursu.  Komisja, po wnikliwym sprawdzeniu wszystkich prac, wyłoniła zwycięzców.

Oto długo oczekiwane wyniki:

Tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas 7-8 zdobył uczeń 8 klasy SP im. M. Kopernika w Łękińsku Przemysław Muskała, który napisał dyktando bezbłędnie.

W kategorii klas 4-6 tytuł Mistrza Ortografii trafia do Nikoli Jabłońskiej, uczennicy klasy VIc SP im. Janusza Korczaka w Kleszczowie.

Wszyscy liczyliśmy na uroczyste ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców poprzez wręczenie statuetek osobiście przez Panią Dyrektor, niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany.

Niemniej dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w pierwszym takim dyktandzie w naszej gminie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu!

W organizację dyktanda zaangażowały się panie polonistki: Agnieszka Gos-Stacherska, Katarzyna Skurkiewicz, Aleksandra Gorzelak-Dylak, Simona Sobera, Renata Frach, Danuta Kuc, Agnieszka Kuśmierek. Uczniów ze szkoły w Łękińsku przygotowywały panie polonistki: Elżbieta Roczek, Marzena Starostecka i Izabela Marcinkowska.

Komentarze są wyłączone.