Podziemna eskapada uczniów klasy 4c i 4d – wycieczka do Kopalni Soli „Wieliczka”

Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. To właśnie Kopalnia Soli „Wieliczka”- miejsce, które od wieków wzbudza zachwyt odwiedzających ją turystów z całego świata – stała się w tym roku celem wycieczki uczniów klasy 4 c i 4d.
10 maja czwartoklasiści odbyli “Podróż w głąb Ziemi”, udali się do zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce, podziwiali prawdziwe cuda wykonane w soli. Zwiedzanie dawnej kopalni urozmaicał przewodnik opowieściami o pracy górników, legendami o królowej Kindze, skrzatach i historii górnictwa. Liczne podziemne komnaty, solankowe jeziora i spacer krętymi korytarzami wyżłobionymi solą, rozbudzały wyobraźnię dzieci i zachwycały swoim pięknem. Po wyczerpującym, podziemnym spacerze i powrocie na powierzchnię, wszyscy udali się do pobliskiej restauracji na smaczny obiad.
Na zakończenie przygody w Wieliczce uczniowie odwiedzili tężnię solankową- miejsce o leczniczych i profilaktycznych właściwościach. Delikatnie szumiąca woda spływająca po gałązkach tarniny sprawiła, że dzieci odpoczęły i zaczerpnęły powietrza o właściwościach morskiej bryzy.
Ponad siedem wieków nieprzerwanej historii, piękna trasa zwiedzania, spora dawka wiedzy i aktywny wypoczynek w leczniczym mikroklimacie solnych komór – czego chcieć więcej? Wiele atrakcji oraz pozytywne nastroje uczestników sprawiły, że była to niezapomniana wycieczka.