„Pomaganie zmienia świat na lepsze…”

Miarą twojego człowieczeństwa
jest wielkość twojej troski
o drugiego człowieka” 

ks. Mieczysław Maliński                                                      

W ramach przedsięwzięcia „Pomaganie zmienia świat na lepsze”, na terenie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie w roku szkolnym 2023/2024, prowadzone były różnorodne działania o charakterze pomocowym. Jednym z nich była VI edycja zbiórki pod hasłem „Pomoc dla Wiktorii”.
W ramach projektu, społeczność szkolna gromadziła plastikowe nakrętki na rzecz Wiktorii, dziewczynki, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa oraz przepukliną rdzeniowo-oponową. Wiktoria z nieustanną pomocą mamy, przyjaciół oraz wielu ludzi o dobrych sercach, walczy o swoją sprawność. Budujący jest fakt, że zbiórka nakrętek rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W dniu 19 czerwca 2024r., worki zawierające pół tony plastiku, powędrowały do Wiktorii. Środki finansowe  pozyskane ze sprzedaży nakrętek, przeznaczone zostaną na usprawnianie i rehabilitację dziewczynki.

W imieniu Wiktorii oraz mamy dziewczynki, składamy serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Pomoc dla Wiktorii”,  jednego z wielu dzieł charytatywnych realizowanych na terenie naszej korczakowskiej placówki. Jednocześnie już teraz pragniemy zachęcić do włączania się w akcje pomocowe, organizowane przez szkołę w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu.

Ewa Stawiak-Kołba
Koordynator akcji, wychowawca kl. Ib

Dzieci stoją przy samochodzie z załadowanymi nakrętkami
Worki z nakrętkami
Podziękowania