Pomaganie zmienia świat na lepsze

” Kto jeśli nie ty, kto jeśli nie my
Kto jeśli nie ja, pomagać innym ma?”

Dnia 10 maja 2019r., uczniowie klasy IIb oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zaprezentowali występ słowno-muzyczny, pod hasłem: „Pomaganie zmienia świat na lepsze”. Prezentacja uczniów skierowana była do koleżanek i kolegów z klas drugich oraz trzecich. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli goście specjalni – Wiktoria Kułak wraz z mamą p. Danutą Kułak. Swoją obecnością zaszczyciła nas dyrektor szkoły – p.Mariola Świderska – Kulka. Występ dotyczył bardzo ważnej tematyki, mianowicie wartości, którymi należy kierować się w  codziennym życiu. Słowem i piosenką podkreślono wagę m.in.: szacunku, ofiarności, współpracy, szczerości oraz uczciwości. Kształtowano postawy: otwartości na potrzeby innych ludzi, aktywności w życiu społecznym oraz odpowiedzialności.

Na rzecz Wiktorii przekazaliśmy 400 kg plastikowych nakrętek.

P. Danuta Kułak wraz z córką, złożyły na ręce pani dyrektor serdeczne podziękowania dla całej społeczności SP w Kleszczowie za działalność realizowaną w ramach akcji: “Pomoc dla Wiktorii” oraz ciepłe przyjęcie przez społeczność SP w Kleszczowie. Uczniowie wręczyli Wiktorii oraz mamie dziewczynki symboliczny wypiek w kształcie serca oraz upominki, wykonane przez rodziców i uczniów klasy IIb.

Spotkanie z Wiktorią dostarczyło nam wielu pozytywnych emocji oraz wzruszeń.  Z pewnością pozostanie jeszcze na długo w naszej pamięci.

Ewa Stawiak-Kołba

Komentarze są wyłączone.