Ratownik medyczny i fizjoterapeuta z wizytą w klasie VII d

Wydłużająca się czas nauki zdalnej oraz izolacja mogą stać się przyczyną spadku zaangażowania i mobilizacji uczniów do nauki. Dlatego zadaniem szkoły jest nieustanne przypominanie i odpowiedź na pytanie „Po co się uczyć?”. Jednym z argumentów za systematyczną nauką, może stać się przykład osób, które wykorzystały czas spędzony w szkole i dokonały wszelkich starań, aby w przyszłości wykonywać wymarzony przez siebie zawód.

W ramach doradztwa zawodowego realizowanego podczas poszczególnych przedmiotów, na lekcji biologii uczniowie klasy VII d, mieli okazję spotkać się ze szczególnym gościem.

Nasze zaproszenie przyjęła pani Paulina Niedbała-Kapińska – magister fizjoterapii oraz ratownik medyczny, która opowiedziała nam, jak wyglądała jej ścieżka kariery zawodowej. Uczniowie mieli okazję posłuchać na czym dokładnie polega praca fizjoterapeuty oraz ratownika medycznego, do jakiej szkoły należy pójść, jakie przedmioty zdać na maturze oraz gdzie rozpocząć studia, aby zdobyć ww. zawód. Pani Paulina szczegółowo omówiła możliwości pracy po ukończeniu danego kierunku oraz przypomniała uczniom, że od ich zaangażowania w naukę już na etapie szkoły podstawowej w dużej mierze zależy to, kim zostaną w przyszłości.

Dowiedzieliśmy się również, jak wygląda praca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie zaproszony gość również pracował. Zaangażowanie, pasja i poświęcenie, z jakim Pani Paulina wykonuje swój zawód, zostały natychmiast zauważone przez uczniów, którzy zadawali ciekawe pytania dotyczące ich własnych planów na przyszłość.

Po podziękowaniach i pożegnaniu gościa uczniowie mieli czas na refleksję na temat własnej ścieżki zawodowej oraz odpowiedzi na pytanie, czy do jej realizacji potrzebna jest nauka biologii lub może opanowanie wiedzy z innego przedmiotu, jest niezbędne uczniom do wykonywania ich wymarzonego zawodu.

Ilona Kuśmierek

Screen ekranu - twarz kobiety