ROZDAJEMY EKO-SIATECZKI NA WARZYWA I OWOCE

„Plastik zagraża naszej Planecie”, to hasło coraz częściej słyszane w mediach oraz przy okazji różnego rodzaju akcjach ekologicznych, również tych przeprowadzanych w naszej szkole. Edukacja ekologiczna, zwiększenie świadomości z zagrożenia, jakie niesie ze sobą nadmierna produkcja plastikowych opakowań, zapobieganie degradacji środowiska, jest jednym z głównych celów naszej placówki.

W tym roku, postanowiliśmy zająć się zagrożeniem wynikającym z nadmiernego używania plastikowych toreb, do których codziennie wkładamy w sklepie warzywa i owoce, aby po powrocie do domu od razu trafiły do naszych koszy. Wiedząc, że torba – reklamówka z tworzywa sztucznego potrzebuje średnio 400 lat na całkowitą biodegradację, musimy wspólnie ograniczyć ich zużycie.

Torby foliowe to śmiertelne zagrożenie dla organizmów żyjących w wodzie w tym wielorybów, a także organizmów lądowych. Często w Internecie możemy zaobserwować zwierzęta, które owinięte w plastikowe opakowania, przegrywają walkę z egoizmem człowieka.

Wsparci przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów – fundatora akcji, rozdaliśmy wszystkim Uczniom naszej szkoły eko-siateczki, które posłużą do ważenia warzyw i owoców podczas codziennych zakupów.

Drodzy Rodzice i Uczniowie, mamy do Was wielką prośbę, aby idąc na zakupy pamiętać o siateczkach, które w realny sposób przyczynią się do zmniejszenia liczby ich plastikowych odpowiedników.

Dziękujemy serdecznie!

Ilona Kuśmierek

Uczniowie rozdają eko-woreczki
Uczniowie rozdają eko-woreczki
Uczniowie rozdają eko-woreczki
Uczniowie rozdają eko-woreczki
Uczniowie rozdają eko-woreczki