Sancta Maria Festiwal

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej – Sancta Maria Festiwal, odbyła się pod hasłem: „Dziękuję Ci Mamo”. Na Festiwal składały się dwa konkursy: muzyczny i plastyczny, w których mogli brać udział uczniowie w różnym wieku (począwszy od przedszkolaków, skończywszy na licealistach) ze szkół na terenie całego kraju. Najwięcej jednej uczestników było z terenu naszej Archidiecezji Częstochowskiej.

Festiwal został objęty honorowym patronatem: Księdza Arcybiskupa Wacława Depo – metropolity częstochowskiego, Przeora klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze o. Mariana Waligóry, oraz Krajowego Duszpasterza Muzyków Kościelnych o. Nikodema Kilnara.

Każdą placówkę mogły reprezentować max. 2 osoby w wybranym konkursie festiwalowym. Naszą szkołę w tym roku reprezentowały:

– w konkursie plastycznym: Zofia Kuc (kl. IV D) i Nadia Misiak (kl. IV D)
– w konkursie muzycznym: Nikola Zawodzińska (kl. IV B) i Nikola Jakubiak (kl. V A)

W obu konkursach festiwalowych wzięło udział bardzo wiele osób. W ramach konkursu plastycznego każdy uczestnik mógł zgłosić jedną pracę, wykonaną dowolną techniką, w formacie A3, wcześniej niepublikowaną. Wszystkie prace miały być odzwierciedleniem hasła tegorocznej edycji Festiwalu: „Dziękuję Ci Mamo”. Chociaż nasze uczennice i przygotowane przez nie prace konkursowe nie znalazły się w gronie laureatów Festiwalu, to jednak jesteśmy przekonani, że Zosia i Nadia dołożyły wszelkich starań, aby ich prace plastyczne były wyjątkowe.

Natomiast w ramach konkursu muzycznego każdy uczestnik musiał zaśpiewać utwór zgodny z podanym tematem przewodnim. Liczba solistów biorących udział w przesłuchaniu wynosiła ok. 100 osób a reprezentowany przez wielu poziom muzyczny był bardzo wysoki. W fotorelacji można zobaczyć udział naszych uczennic w finałowym przesłuchaniu, które odbyło się 8 maja br. w SP nr 47 w Częstochowie.          

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że obie nasze dziewczyny znalazły się w gronie laureatów konkursu i całego Festiwalu. Nikola Jakubiak zajęła III miejsce a Nikola Zawodzińska zdobyła wyróżnienie. Każda z nich została doceniona w swojej kategorii wiekowej.

Wszyscy laureaci Festiwalu Twórczości Maryjnej zostali zaproszeni na tzw. Galę Finałową, która odbyła się 26 maja br. w Częstochowie, w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Tam zostały wręczone nagrody, oraz odbył się koncert laureatów konkursu muzycznego połączony z prezentacją zwycięskich prac plastycznych.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się wokalnie i plastycznie w przebieg Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej. Wszyscy zostaną nagrodzeni odpowiednimi pochwałami za reprezentowanie naszej szkoły oraz ocenami z religii.

Katecheci SP

Komentarze są wyłączone.