SPRAWOZDANIE Z GMINNEGO XIII KONKURSU PLASTYCZNEGO O JANIE PAWLE II 

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych i Parafię pw. NMP. Anielskiej w Kleszczowie. Celem konkursu było rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynów papieża Jana Pawła II wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kleszczów.

Do konkursu zgłosiło się 16 uczniów z klas I – III ze szkoły podstawowej w Kleszczowie. Uczniowie mieli wykonać swoje prace plastyczne na temat: „Blask Prawdy” – słowa Jana Pawła II. Prace miały być wykonane samodzielnie przez uczniów, bez pomocy rodziców, nauczycieli i dowolną techniką. Wszystkie prace wykonane przez uczniów naszej szkoły zostały zawiezione przez p. Marię Owczarek w dniu 07.10.2022r. do sekretariatu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie.

Dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Wykazały się dużą kreatywnością, samodzielnością i umiejętnościami plastycznymi.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wręczenie nagród odbyło się 16.10.2022r. po Mszy Św. w kościele parafialnym  w Kleszczowie w ramach Gminnych Obchodów Dnia Papieskiego.

Wśród uczniów klas I-III:

I miejsce – Aniela Jakubik kl II c, w kategorii klas II

II miejsce – Lena Kacalak kl II c, w kategorii klas II

II miejsce – Klaudia Malicka kl III a, w kategorii klas III.

Pani dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w obecności Pana Wójta i przedstawiciela Gminy Kleszczów wręczyła dyplomy wraz z nagrodami naszym laureatom.

Wszyscy uczestnicy tej uroczystości mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie. Na zakończenie można było zakupić „papieskie kremówki” wspierając „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. Zapraszamy za rok!          

Szkolny koordynator

Maria Owczarek