Sprawozdanie z lekcji otwartej klas pierwszych w bibliotece

W dniu 6.02.2023 r. klasy Ia i Ib wraz ze swoimi wychowawcami – panią Anną Paradą i panią Aleksandrą Kusiak odwiedziły po raz pierwszy bibliotekę szkolną. Podczas tej wizyty nauczycielki bibliotekarki Joanna Mądrzyk i Agnieszka Skóra przygotowały krótką  prezentację o tym, jak należy zachowywać się w bibliotece. Pokazowi towarzyszyły zagadki dotyczące tytułów książek, na które dzieci odpowiadały z wielkim zaangażowaniem.

Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki. Dowiedzieli się również, że w bibliotece znajdują się różne czasopisma, takie jak: „Świerszczyk”, „Kumpel ”, „Małe Charaktery” i „Victor Junior” oraz różnego rodzaju słowniki i encyklopedie dla młodszych i starszych uczniów. Podczas tej wizyty uczniowie z zaciekawieniem słuchali o tym, że czytanie książek jest nie tylko przyjemne, ale także niezwykle wartościowe.

 W trakcie spotkania każdy uczeń dostał od biblioteki upominek w postaci książki i zakładki. Książka ta to „Pierwsze abecadło” – wyprawka czytelnicza dla pierwszaka, którą szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Pozycja została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Na zakończenie spotkania uczniowie zwiedzili pomieszczenia biblioteczne, a następnie mogli wybrać i wypożyczyć do domu wybraną przez siebie książkę dostosowaną do ich wieku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: