Sprawozdanie z wycieczki do Wrocławia – 21 maja 2024 roku

Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 6:45 rano, gdy uczniowie klas 5c i 5d wraz z opiekunami: Agnieszką Kuśmierek, Agnieszką Retkiewicz i Agnieszką Gos – Stacherską zebrali się przed szkołą. Po sprawdzeniu obecności i krótkiej odprawie na temat bezpieczeństwa, wyruszyliśmy autokarem do Wrocławia. Podróż przebiegła spokojnie, a uczniowie umilali sobie czas rozmowami i śpiewaniem piosenek.
Pierwszym punktem programu była wizyta w wrocławskim zoo. Dotarliśmy na miejsce około godziny 10:00. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt, takich jak lwy, słonie, żyrafy czy pingwiny. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak pawilony Afrykarium oraz Terrarium. W Afrykarium uczniowie mogli podziwiać różnorodne gatunki ryb, rekinów i innych morskich stworzeń, a w Terrarium – różnorodne gady i płazy. Opiekunowie zadbali o to, aby dzieci dowiedziały się ciekawostek na temat zwierząt, które obserwowali.
O godzinie 12:00 rozpoczęły się warsztaty edukacyjne zatytułowane “Czy istnieją różowe delfiny”. Warsztaty były prowadzone przez biologa morskiego. Uczniowie dowiedzieli się, że różowe delfiny, zwane również delfinami amazońskimi, naprawdę istnieją i żyją w wodach Amazonki. Przewodnik opowiadał o ich unikalnych cechach, środowisku życia i zagrożeniach, jakie na nie czyhają. Dzieci miały także możliwość zadawania pytań i aktywnego uczestnictwa w dyskusji, co wzbudziło wiele emocji i zainteresowania.
Po zakończeniu warsztatów przyszedł czas na obiad i spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Wrocławia, takich jak Rynek, Ratusz, Katedra św. Jana Chrzciciela oraz most Tumski. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o historii miasta i jego zabytkach. Szczególnie podobały im się kolorowe kamienice i liczne krasnale, które zdobią wrocławskie ulice.
Po pełnym wrażeń dniu wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Około godziny 21 autokar dotarł pod szkołę, gdzie na uczniów czekali już rodzice. Zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki, wszyscy wrócili do swoich domów.
Wycieczka do Wrocławia była niezwykle udana. Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć wiele ciekawych miejsc i zwierząt, ale także poszerzyć swoją wiedzę na temat różowych delfinów i historii miasta. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, a także bogatsi o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy opiekunom za ich zaangażowanie i pomoc w organizacji wyjazdu.

Agnieszka Retkiewicz
kierownik i organizator wycieczki