Sprawozdanie ze szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych obchodzonego pod hasłem „Bow to the Queen”

Tradycja świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych. Jednakże, w tym roku szkolnym formuła EDJ została zmieniona. Ze względu na fakt, że najbardziej popularnym językiem obcym jest język angielski uznaliśmy, że uczniowie naszej szkoły, nie mogą pozostać obojętni na wydarzenia ostatnich tygodni, które dotknęły nie tylko naród brytyjski, ale wszystkich, którym kultura brytyjska jest bliska. Mowa oczywiście o śmierci królowej brytyjskiej – Elżbiety II. W związku z tym wydarzeniem, tegoroczne obchody zostały poświęcone pamięci tej wyjątkowej monarchini.

Z tej okazji, uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursach poświęconych królowej Elżbiecie II. Podsumowanie obchodów odbyło się 30 września 2022 r, podczas uroczystego apelu. W trakcie apelu uczniowie mogli bliżej poznać sylwetkę zmarłej Królowej Elżbiety II, ale również posłuchać zabawnych ciekawostek z jej życia. Jednak, najwięcej emocji wzbudziła wizyta rodziny królewskiej na ‘angielskiej herbatce’. Ostatnim punktem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie dyplomów nagrodzonym.

 Poniżej prezentujemy rozstrzygnięcie poszczególnych konkursów:

Konkurs plastyczny na portret Królowej Elżbiety II dla uczniów klas 1-4

Kategoria klas I-II

I miejsce – Aniela Jakubik

II miejsce – Aleksandra Marszał

III miejsce  – Pola Rozpędowska, Dominik Kuśmierek

Kategoria klas III- IV

I miejsce – Zofia Podawca

II miejsce – Amelia Soboń, Lena Pietrzyk

III miejsce  – Szymon Retkiewicz

Konkurs językowo-wiedzowy o życiu Królowej Elżbiety i rodziny królewskiej dla uczniów klas 5-6

I miejsce – Nikola Jasińska

II miejsce – Nikola Bednarczuk, Zofia Foksowicz

III miejsce  – Roksana Gonera

Konkurs literacki na list do Króla Karola III dla uczniów klas 7-8

I miejsce – Nadia Misiak

II miejsce – Nadia Depczyńska

III miejsce  – Krzysztof Kopka

Wszystkie listy do Króla były bardzo poruszające i ciekawe, dlatego decyzją komisji oceniającej zostaną one wysłane na adres króla. Mamy nadzieję, że otrzymamy odpowiedź z pałacu Buckingham.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom. Podziękowania należą się również wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.