SPRWOZDANIE ZE SZKOLNYCH OBCHDÓW ŚWIATOWEGO DNIA WODY

Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrujemy go także my, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.

Akcja tematycznie wpisuje się w kierunki realizacji polityki oświatowej – szczególnie kształtowanie zaangażowania społecznego oraz rozwijania postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak ważna jest woda do utrzymania zdrowia, higieny, funkcjonowania domu, życia rodzinnego czy możliwości edukacji. Z tej okazji, w ramach akcji 22 powody dla wody, opowiadamy o tym, co znaczy dla osób, którym tej wody brakuje. Możesz o nich poczytać i się z nimi zapoznać na stronie  https://www.pah.org.pl/22-powody/

Który powód przemawia do Ciebie najbardziej?

Celebrowaliśmy to święto w naszej szkole na wiele sposobów. Uczniowie przygotowywali plakaty tematycznie wpisujące się w Akcję, krople wody z przesłaniami o konieczności jej oszczędzania. Na lekcjach języka angielskiego oraz godzinach wychowawczych uczniowie rozmawiali z nauczycielami o problemach z gospodarką wodną, coraz mniejszą ilością wody na świecie oraz koniecznością jej oszczędzania.

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom i przede wszystkim Wam, kochani uczniowie za tak chętne i liczne włączenie się do Akcji.

Monika Staryga