Stypendiada Polonistyczna – Ogólnopolski Konkurs dla uczniów klas IV-VIII (wyniki)

W tegorocznej edycji nasi uczniowie zmagali się w następujących konkursach tematycznych:

1. Konkurs czytelniczy „Kreator”
2. Konkurs ortograficzny „Ortograf”
3. Konkurs literacki „Polonus”

Do konkursu przystąpiło 126 uczniów z klas IV- VIII.

Tytuł Laureata w konkursie ortograficznym, za zajęcie I miejsca zdobył Igor Gawłowski, kl. VIIIc

Wyróżnienie w konkursie literackim zdobyli:

Aleksandra Retkiewicz, kl. Vd
Paweł Kaczmarczyk, kl. Vb
Aleksandra Bento de Carvalho, kl. VIa

Uczniowie, którzy uplasowali się na bardzo wysokich miejscach (do XX miejsca w kraju), to:

Aleksander Antosiewicz, kl. VIa( X– w konkursie ortograficznym)
Nadia Depczyńska, kl. IVd (XIX miejsce w konkursie czytelniczym i XVIII – w konkursie ortograficznym)
Nikola Zawodzińska, kl. IVb (XVII miejsce w konkursie ortograficznym)
Karolina Mularczyk, kl. IVb (XX miejsce w konkursie ortograficznym)
Krzysztof Kopka, kl.IVb ( XVIII – w konkursie ortograficznym)
Amelia Witasik, kl. IVb (XX miejsce w konkursie literackim)
Martyna Neumann (XX miejsce w konkursie czytelniczym)
Oskar Rybarczyk, kl. Vc(XVII miejsce w konkursie literackim)
Katarzyna Olbrych, kl. Va( XVI – w konkursie literackim)
Klarysa Kurdek, kl. Va( XVIII – w konkursie literackim )
Krzysztof Szafrański, kl. VIc( XVI – w konkursie ortograficznym)
Miłosz Stawiak, kl. VIc( XVII – w konkursie ortograficznym)
Oliwia Rybarczyk, kl. VIa( XIV – w konkursie ortograficznym)
Dominika Wątór, kl. VIa( XV – w konkursie ortograficznym)
Maria Nagoda, kl. VIa( XVII – w konkursie ortograficznym)
Patrick Śnioch, kl. VIa( XVII – w konkursie literackim )
Amelia Głowacka, kl. VIa( XV – w konkursie literackim )
Julia Sciebura, kl. VIa( XVIII – w konkursie literackim )
AnaBento de Carvalho, kl. VIa( XII – w konkursie literackim )
Marta Kuc, kl. VIIa (XVIII – w konkursie ortograficznym)
Emilia Stobiecka, kl. VIIa( XVI – w konkursie literackim )
Julia Stawiak, kl. VIIa( XVII – w konkursie literackim )
Antoni Bujacz, kl. VIIIa( XIX – w konkursie czytelniczym, XX- w konkursie ortograficznym)
Jakub Gałwa, kl. VIIIa( XVIII – w konkursie ortograficznym)
Anna Szafrańska, kl. VIIIc( XVI – w konkursie ortograficznym, XVII- w konkursie literackim)
Julia bujacz, kl. VIIIc( XIX – w konkursie ortograficznym)
Kamila Rutkowska, kl. VIIIc (XII – w konkursie literackim)

Uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 50%  punktów:

W konkursie czytelniczym: Amelia Witasik, Bianka Cybulska, Filip Dylak, AnaBento de Carvalho, Patrick Śnioch, Maria Najmrodzka, Dawid Miarka, Magdalena Pająk.

W konkursie ortograficznym: Martyna Kołodziejczyk, Martyna Neumann, Sebastian Olkowski, Antonina Truchel, Malwina Guc, Aleksandra Bento de Carvalho, Zuzanna Bujacz, Amelia Głowacka, Julia Sciebura, Miłosz Dylak, Maria Kościelak, Wiktoria Żebrowska.

W konkursie literackim: Martyna Kołodziejczyk, Nikola Zawodzińska, Antonina Tomczewska, Karolina Kuśmierek, Marta Kuc.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniów do konkursu przygotowały: p. Renata Frach, p. Danuta Kuc, p. Agnieszka Kuśmierek,p. Aleksandra Gorzelak Dylak, p. Agnieszka Gos- Stacherska, p. Katarzyna Skurkiewicz.

Uczniowie otrzymują oceny z języka polskiego, adekwatnie do osiągniętego wyniku oraz pochwały.

Sprawozdanie opracowała Danuta Kuc- szkolny koordynator konkursu STYPENDIADA POLONISTYCZNA.

Komentarze są wyłączone.