Szafa wypchana wiedzą

“Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” to jedna z najbardziej lubianych lektur szkolnych, bo należy do tych książek, które zaraz po ich otwarciu porywają czytelnika w zaczarowany świat fikcji literackiej. Każdy, kto czyta powieść C.S. Lewisa, wraz z rodzeństwem Pevensie wchodzi do magicznej szafy i przenosi się do świata Narnii, gdzie tylko z pozoru niebo jest równie niebieskie, rosną drzewa i żyją zwierzęta. Tam czas płynie inaczej, zwierzęta potrafią mówić, a wokół leży tylko śnieg. Dobro toczy odwieczną walkę ze złem i to my- czytelnicy siłą swojej wyobraźni pomagamy czworgu rodzeństwa przywrócić porządek i pozwolić zapanować wiośnie.  

Ta niezwykła powieść stała się dla klasy V d inspiracją do powstania barwnych lapbooków. Nadając im kształt trójwymiarowej szafy, uczniowie skryli materiały zgromadzone w trakcie lekcji zdalnych poświęconych omówieniu lektury. Znaleźć w nich można między innymi informacje o autorze i jego dziele, plan najważniejszych wydarzeń, charakterystyki postaci oraz fotosy z najsłynniejszej ekranizacji powieści.

Prace zostały wykonane z wielkim zaangażowaniem. Niektóre z nich przypominają makiety, które można by wykorzystać do animacji filmowych. Zaprezentowane lapbooki są dowodem, na to, że “Opowieści z Narnii” są źródłem inspiracji dla młodych czytelników, a Ci dysponują ogromną pomysłowością i talentem plastycznym. Gratulujemy wykonania wspaniałych prac!

Katarzyna Skurkiewicz

Komentarze są wyłączone.