Szkolny Mistrz Matematyki

Począwszy od 1 października – co tydzień – będziemy publikować jedno zadanie dla klas IV, V, VI, VII i VIII.blackboard-23421_960_720 Uczniowie zainteresowani rozwiązują zadanie i oddają je do końca tygodnia do sprawdzenia. Uczniowie oddają zadania:

  • klasy IV do p. Agnieszki Jagusiak,
  • klasy V do p. Anny Olczyk
  • klasy VI do p. Justyny Klimczyk,
  • klasy VII do p. Ewy Gajewskiej,
  • klasy VIII do p. Danuty Urbaniak.

Za każde poprawnie rozwiązane zadanie uczniowie otrzymują +, które później zostaną zamienione na odpowiednią ocenę. (np. 6 plusów – ocena celująca)

01.04.2019 – 05.04.2019

Klasa IV

Dziesięcioletnia Ola jest sześć razy młodsza od swojej babci. Babcia Oli ma o 14 lat więcej niż mają Ola i mama Oli razem. Prababcia Oli ma tyle lat co babcia i mama Oli razem. Ile lat ma prababcia Oli?

Klasa V

Podstawy trapezu mają długości 5 cm i 9 cm, a ramiona – 4 cm i 7 cm. Z pewnej liczby takich trapezów zbudowano nowy trapez, który nie jest równoległobokiem. Jego obwód wynosi 193 cm. Ilu trapezów użyto do zbudowania nowego trapezu?

Klasa VI

Spośród wszystkich trzycyfrowych liczb naturalnych o sumie cyfr 8 wybrano największą i najmniejszą. Suma tych wybranych liczb jest równa

A) 707.   B) 907.   C) 916.   D) 1000.   E) 1001.

Klasa VII

Na świadectwie Maćka jest 12 ocen. Maciek ma jedną szóstkę, pozostałe oceny to trójki, czwórki i piątki. Piątek jest trzy razy więcej niż trójek i o trzy więcej niż czwórek. Ile trójek, czwórek i ile piątek jest na świadectwie Maćka? Ile jest równa średnia ocen Maćka?

Klasa VIII

Kąt między wskazówką godzinową i minutową ma miarę 90°. Jaką miarę może mieć ten kąt po 10 minutach?

Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz Zapisz