Szlachetna Paczka

Mały Wolontariat działający w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie zaprasza do przyłączenia się do akcji Szlachetna Paczka.

Swoją opieką otoczyliśmy Panią Sabinę!

Pani Sabina (69lat) do niedawna mieszkała wraz ze swoją matką w niewielkim domku. Po śmierci matki została sama. Nie jest już w stanie wykonywać wszystkich prac domowych ze względu na postępującą osteoporozę, problemu z kręgosłupem oraz sercem. Dorosłe córki pomagają jak tylko mogą ale i tak nie wystarcza to na pokrycie wszystkich potrzeb. Dochód pani Sabiny to jedynie 1092 zł, po odliczeniu opłat oraz leków pozostaje jedynie 378 zł na miesiąc.

Pani Sabina jest bardzo ciepłą i miłą osobą. Lubi spędzać czas ze swoim wnuczkiem, który przyjeżdża do niej na zdalne nauczanie podczas gdy jego mama idzie do pracy. Ponad to bardzo lubi czytać oraz spacerować po lesie z pieskiem, zbierać grzyby inne owoce leśne.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

1. Żywność trwała (specjalne wymagania: nie spożywa cukru oraz soli)

herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, olej, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach

2. Środki czystości

proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów

3. Opał – to największa zmora Pani Sabiny. Najczęściej oszczędza właśnie na tym produkcie. Niejednokrotnie w piecu pali tylko gdy jest naprawdę zimno i tylko w takim stopniu by w domu nie zmarznąć.

Około 1,5 tony potrzeba na minimalne przetrwanie zimy ale gdyby było mniej rodzina również będzie wdzięczna.

Szczególne upominki

  • Kurtka zimowa (Rozmiar: XXL, Uwagi: 154 cm wzrostu),
  • Kozaki/buty zimowe (Rozmiar: 39)
  • Sprzęt gospodarstwa domowego: czajnik elektryczny
  • Zegarek na rękę: stonowany, nie błyszczący

*Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.                      
SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce.
W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko. (https://www.szlachetnapaczka.pl)

Zachęcamy do wsparcia szlachetnej akcji!
Mały Wolontariat