Tradycje wielkanocne w Polsce i Portugalii

W piątek 5 kwietnia klasę Vb odwiedził wyjątkowy gość z Portugalii. Pan Francisco Almeida przybliżył uczniom w bardzo ciekawy sposób zwyczaje i tradycje wielkanocne, które charakterystyczne są dla regionu Portugalii, w którym się urodził i wychowywał. Uczniowie natomiast przygotowali i zaprezentowali prezentacje multimedialne, w których opowiedzieli jak wyglądają przygotowania i świętowanie Wielkanocy w Polsce.

Dodatkowo zadaniem uczniów było zebranie informacji na temat zainteresowań, życia w Portugalii oraz doświadczeń z pobytu w Polsce p. Almeida. Dzieci z dużym zainteresowaniem i przejęciem brały udział w zajęciach, podczas których były zmuszone do posługiwania się jedynie językiem angielskim w celach komunikacyjnych. Dzięki temu nowemu doświadczeniu uczniowie mieli możliwość na zwiększenie kompetencji językowych w zakresie posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie, poznania różnych form i metod nauki języka angielskiego oraz poznanie realiów, kultury i tradycji innego kraju.

Ta wyjątkowa wizyta odbyła się na  zaproszenie wychowawcy i nauczyciela języka angielskiego w klasie Vb p. Pauliny. Ochockiej w ramach realizacji innowacji pedagogicznej ‘My life – my world’. Szkoła jest ogromnie wdzięczna, że w ramach lokalnej współpracy firma ‘Colep’ umożliwiła i doprowadziła do tego miłego i kształcącego spotkania.

Komentarze są wyłączone.