TRZECIE MIEJSCE DLA ZESPOŁU TEATRALNEGO „ZALOGOWANI”

5 kwietnia 2018 roku w Bełchatowie, w Szkole Podstawowej nr 12, odbył się II Powiatowy Konkurs Spektakli Profilaktycznych „Rozsądni i bezpieczni”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności scenicznej uczniów szkół podstawowych oraz kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego od nałogów i przemocy.
W konkursie pod patronatem
 Prezydenta Miasta Bełchatowa, Starosty Bełchatowskiego, Komendanta Straży Miejskiej i Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie wzięło udział siedem grup teatralnych. 

W tym roku naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klas czwartych, którzy na tę okazję utworzyli grupę teatralną o nazwie „Zalogowani” w składzie:

Tomasz Biegała- klasa IV c, Marcel Gołasa- klas IV d, Jan Gwoździk- klasa IV c, Paweł Kaczmarczyk- Klasa IV b,  Antoni Koszur- klasa IV c, Aleksandra Kamińska- klasa IV c, Julia Malasiewicz- klasa IV c, Aleksandra Retkiewicz- klasa IV d, Oliwia Roczek- klasa IV d, Agata Ślęzak- klasa IV A, Aniela Wieczorek klasa IV b, Patrycja Zakolska- klasa IV D.

Przedstawienie pt. „Ryzykowna gra” miało na celu ukazać problem uzależnienia od Internetu i gier komputerowych.  Już od najmłodszych lat młody człowiek narażony jest na wiele pokus płynących ze strony świata wirtualnego. Drogie prezenty w postaci laptopów, telefonów, dostęp do Internetu, mediów społecznościowych, gier, powodują, że młodzież zatraca się w tym bezrefleksyjnie, traci zainteresowanie kontaktami w tak zwanym „realu”. Dziecko, które spędza czas w zaciszu pokoju, grając i przeglądając Internet nie ma ochoty spotykać się z rówieśnikami, nie potrafi się dobrze bawić w ich towarzystwie,  w domu często kłóci się z rodzicami, a w szkole ma problemy. Nie czuje się rozumiane i kochane. Odosobnienie to ukazaliśmy za pomocą symbolicznego muru, który odgradza dziecko od reszty świata. Tak jak w popularnej grze komputerowej- klocek po klocku- budujemy mur, metaforę osamotnienia. Przesłanie naszej sztuki jest bardzo aktualne i ważne dla wszystkich młodych osób, które łatwo mogą zagubić się w trudnym współczesnym świecie, jak i dla ich rodziców, którzy muszą być czujni i przede wszystkim znaleźć czas dla  swoich dzieci. Jury, przyznając naszym debiutantom trzecie miejsce,  doceniło wysiłek i talent naszej grupy oraz bardzo ważne przesłanie sztuki, jak również ciekawą i niebanalną scenografię.  Naszą grupę przygotowały do występu następujące osoby:

Agnieszka Gos- Stacherska, Anna Gołasa, Ewa Michalczyk, Aleksandra Gorzelak- Dylak, a pan Krzysztof Kątny przygotował oprawę muzyczną. Wszystkim osobom przygotowującym  przedstawienie  dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie.

W imieniu  całego zespołu „Zalogowani”- koordynator
Agnieszka Gos-Stacherska

Komentarze są wyłączone.