UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS ÓSMYCH

„Poloneza czas zacząć” – tak blisko 200 lat temu pisał Mickiewicz, upamiętniając na kartach Pana Tadeusza najpiękniejsze polskie tradycje szlacheckie. Tymi słowami rozpoczęty został bal ósmoklasistów, którzy 23 czerwca br. celująco zdali egzamin z dobrej i kulturalnej zabawy 🙂

Muzyka, eleganckie stroje uczniów oraz powaga z jaką odnieśli się do tradycji wzruszyły wszystkich: rodziców, wychowawców i bliskich, którzy towarzyszyli im w tej wyjątkowej chwili. Tego dnia, Pani Dyrektor oraz wychowawczynie klas ósmych, po raz ostatni spotkały się z uczniami, aby osobiście przekazać im podziękowania za wspólnie spędzone chwile i złożyć życzenia w tym szczególnym dniu. Młodzież również nie zapomniała o wszystkich, którzy włożyli trud w jej wychowanie. Uczniowie podziękowali Pani Dyrektor, nauczycielom i oczywiście rodzicom. Wyrazem wdzięczności były symboliczne kwiaty złożone na ich ręce oraz zadedykowany program artystyczny, w którym nie zabrakło okazji do śmiechu. Ósmoklasiści zaprezentowali swoje talenty aktorskie i w zabawny sposób przedstawili szkolną rzeczywistość w kabarecie pt. „Tyle było dni…”.

Druga część wieczoru miała zupełnie inny charakter. Uczniowie bawili się przy muzyce, a rodzice zadbali, aby wspomnienie było jeszcze przyjemniejsze i przygotowali swoim pociechom poczęstunek.

Absolwenci naszej szkoły bawili się wspaniale podczas swojego pierwszego, prawdziwego balu. Dziękujemy rodzicom za świetną organizację oraz uczniom za miło spędzony wieczór. Zwieńczenie nauki w szkole podstawowej w takiej formie pozostanie w pamięci na zawsze…:)

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kleszczowie Mariola Świderska-Kulka oraz wychowawczynie klas ósmych.